پمپ­ های خلاء دیفیوژنی سری DIVACدر سایزهای 400 تا 30000 لیتر بر ثانیه ارائه می شوند.از ویژگی­های آنها می­توان به سرعت تخلیه و خلاء نهایی بالا، توانایی کارکرد دائم و کاملا بی صدا اشاره نمود. این نوع پمپ ها صرفا برای تامین خلاء بالا (High Vacuum)به کار رفته ونمی­توانند به تنهایی از فشار اتمسفر شروع به کار نمایند، به همین دلیل پس از رسیدن فشار سیستم به مقداری مشخص توسط پمپ­ های مکانیکال خلاء، وارد مدار می­شوند.

ضمنا پمپ های خلاء دیفیوژنی نیاز به پمپ پشتیبان (Backing Pump)برای فعال شدن دارند.

از انواع پمپ­ های روتاری پره­ای تک مرحله ای (RVVAC S)، دو مرحله ای (RVVAC D)و روتاری پیستونی (RPVAC D)به تنهایی یا به صورت پکیج با پمپ روتز (ROVAC)، می­توان به عنوان پشتیبان پمپ های دیفیوژنی در مدار خلاء استفاده نمود. پمپ­های سری DIVACکاربردهای آزمایشگاهی، تحقیقاتی و صنعتی در صنایع متالورژی، مکانیک، الکترونیک، هوافضا، و انواع سیستم­های لایه نشانی، کوره­ های خلاء و ... را پوشش می­دهند.

طراحی پمپ های DIVAC  به گونه ای است که دسترسی به المنت های دستگاه به آسانی از بیرون امکان پذیر است. سطح و وضعیت روغن، با استفاده از روغن نمای تعبیه شده (در سایزهای 3000 به بالا) قابل کنترل است، و مسیر تخلیه روغن نیز در پایین ترین قسمت مخزن قرار داده شده تا در صورت نیاز تخلیه روغن به راحتی امکان پذیر گردد.